چطور یک سایت شخصی خوب بسازیم؟

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۳:۳۳ کد خبر: ۳۱ وبلاگ
تعداد بازدید:۱۴۳۵۱
امروزه سایت‌های شخصی جای رزومه‌ها را گرفته‌اند و می‌توان تمام اطلاعات و مهارت‌های شخصی فرد را همواره در آنها به روز نگه داشت.

به دنبال تغییرات و پیشرفت‌های دنیای فناوری، یکی از مسائلی که دستخوش تغییر شده جست‌وجو برای شغل مناسب است. زمان ارائه رزومه کاغذی به محل کار گذشته است و شاید نتوان تمام مهارت‌ها، آموزش و تجارب را در صفحه کاغذ گنجاند و به همین دلیل باید از نسخه‌هایی استفاده کرد که به‌روزرسانی و ویرایش اطلاعات و مهارت‌ها در آن به آسانی صورت بگیرد. از سوی دیگر صاحبان کسب‌وکارها نیز باید به راحتی بتوانند افراد مورد نظر مشاغل خود را به‌صورت آنلاین جست‌وجو کنند. به همین دلیل یک وب‌سایت شخصی با طراحی مناسب کمک بسیاری برای یافتن مشاغل افراد می‌کند. در ادامه نکاتی که برای ساخت وب‌سایت شخصی به شما کمک می‌کند را معرفی می‌کنیم:

 

انتخاب قالب مناسب

داشتن یک وب‌سایت زیبا و کاربردی یک اولویت و ضرورت مهم است. قالب‌های متعددی برای سایت وب‌سایت شخصی در ابزارهای طراحی و ساخت وب‌سایت وجود دارد که می‌توانید به‌راحتی یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و پس از اعمال تغییرات دلخواه به قالب موردنظر خود برسید.

 

افزودن تصویر

مناسب است تا یک تصویر از خودتان در وب‌سایت شخصی بارگذاری کنید چراکه نقش مهمی در معرفی و شناساندن خود دارد. اگرچه دست شما در انتخاب نوع تصویر باز است اما بهتر است تا تصویری انتخاب کنید که جنبه رسمی‌تری داشته باشد البته این نکته اهمیت دارد که عکس انتخابی جدید باشد و مناسب است تا تصویر را در بالای صفحه نخست بارگذاری کنید.

 

افزودن اطلاعات فردی

اینکه چه اطلاعات و محتوایی در وب‌سایت شخصی شما قرار گیرد کاملاً به نظر و سلیقه شما بستگی دارد؛ اما به‌طورکلی استانداردهایی برای این کار موجود است تا نتیجه دلخواه خود را به دست آورید. اغلب یک وب‌سایت شخصی خوب شامل این موارد می‌شود:

صفحه اصلی جذاب: نخستین محلی که در وب‌سایت مشاهده می‌شود همان صفحه اصلی است بنابراین باید جذاب و کاربردی باشد. صفحه نخست وب‌سایت باید به‌صورت خلاصه بیان کند که شما چه کسی هستید و قصد دارید چه‌کاری انجام دهید. یک تصویر شخصی مناسب، نام، اطلاعات تماس، زمینه کاری و شغل فعلی از جمله اطلاعاتی است که می‌تواند در صفحه اصلی قرار گیرد. البته این اطلاعات باید به‌صورت خلاصه و مختصر و مفید ارائه شود و بازدیدکنندگان می‌توانند اطلاعات تکمیلی را در بخش‌های دیگر سایت مشاهده کنند.

تجارب: اگر به دنبال یک شغل خاص هستید، بهتر است تجربیاتی را ذکر کنید که با آن شغل مرتبط است. استفاده از عناصر گرافیکی همچون گراف و یا تایم لاین برای این بخش نیز می‌تواند جذابیت داشته باشد

تحصیلات: درج اطلاعات تحصیلی نیز می‌تواند به‌صورت فهرست‌وار باشد و یا از تایم لاین استفاده کنید. درج نام دانشگاه یا موسسه‌ای که از آن مدرک گرفته‌اید و تاریخ اخذ مدرک نیز اهمیت بسیار دارد. ذکر گرایش، پروژه‌های مهم و یا آثار منتشره و افتخارات نیز مهم است.

مهارت‌ها: استعدادهای خود را می‌توانید در بخش مهارت‌ها ذکر کنید. هر نوع نرم‌افزاری که در آن مهارت دارید (فتوشاپ، آفیس، پاورپوینت، ابزارهای مدیریت پروژه و...)، هر زبان خارجی که تسلط دارید و سایر مهارت‌هایی که فکر می‌کنید برای شغلتان به آن نیاز دارید را ذکر کنید.

اطلاعات تماس: اطلاعات تماس شما باید به راحتی قابل‌مشاهده باشد و بدین ترتیب تمام افرادی که به دنبال یافتن شما هستند می‌توانند به راه‌های ارتباطی شما دست یابند.

لینک به شبکه‌های اجتماعی: درج لینک به حساب شخصی شبکه‌های مجازی همچون لینکدین، اینستاگرام، فیس بوک و... نیز در وب سایت شخصی اهمیت دارد.

انتخاب دامین مناسب: بهتر است تا دامین وب‌سایت شخصی، نام فرد باشد. بدین ترتیب می‌توان آن را به راحتی در مجاری مختلف انتشار داد.

مناسب‌سازی برای موبایل: تلفن‌های هوشمند و تبلت همه جا هستند؛ و گفته می‌شود تعداد کاربران موبایل در سال ۲۰۱۸ بیش از ۵.۱ میلیارد نفر بوده‌اند بنابراین جای تردید باقی نمی‌ماند که وب‌سایت شما باید برای نسخه موبایل بهینه‌سازی و طراحی شود تا تمام کاربران بتوانند با هر نوع مرورگری وب‌سایت را به‌خوبی مشاهده کنند.

کلید واژه ها: طراحی سایت ساخت سایت طراحی سایت فارسی طراحی سایت شخصی


( ۱۷ )

نظر شما :