نکاتی برای افزایش جذابیت وب‌سایت

نکاتی برای افزایش جذابیت وب‌سایت

۱۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۳ کد خبر: ۱۴ وبلاگ
تعداد بازدید:۹۲۵۹
رعایت این چند نکته ساده میتواند به افزایش جذابیت وب سایت و در نهایت افزایش تعداد بازدیدکنندگان کمک کند.

برای اینکه وب‌سایت جذاب‌تر و کاربر پسندتر باشد، می‌توانید از محتوای چندرسانه‌ای و تعاملی استفاده کنید. برخی از عناصر و مواردی که می‌تواند در این راستا در وب‌سایت قرار گرفته شود، در ادامه شرح داده شده‌اند.

لازم به ذکر است که تمام محتوای وب‌سایت چه به صورت متن و چه چندرسانه‌ای باید مطابق با قانون کپی‌رایت و حریم خصوصی باشد. همچنین برای استفاده از این ویژگی‌ها و یا چگونگی افزودن این موارد می‌توانید با بخش پشتیبانی فنی وب‌سایت خود تماس بگیرید.

 

ویدئو

اگر ویدئوی مناسبی دارید که می‌توان آن را به محتوای وب‌سایت اضافه کرد، راه‌های مختلفی در پیش دارید. ساده‌ترین روش که می‌تواند بازدیدکنندگان بیشتری را نیز به وب‌سایت جذب کند استفاده از وب‌سایت‌های پخش و اشتراک‌گذاری ویدئو است؛ که در این حالت پس از اینکه ویدئوی مورد نظر خود را در این وب‌سایت یافتید، از آن در وب‌سایت خود بهره بگیرید.

 

فایل صوتی

برای استفاده از فایل‌های صوتی مرتبط با محتوای وب‌سایت می‌توان فرمت‌های معمول و استاندارد استفاده کرد و در عین حال راهنمایی‌های لازم را نیز از بخش پشتیبانی فنی وب‌سایت خود درخواست کنید.

 

وبلاگ

استفاده از وبلاگ به خوانندگان و بازدیدکنندگان یک وب‌سایت کمک می‌کند تا اطلاعات به‌روز و کاملی از وقایع دانشگاه و همچنین سایر موضوعات مرتبط با وب‌سایت به دست آورند. اینکه دانشجویان و سایر وابستگان یک دانشگاه بتوانند در این وبلاگ مطلب بنویسند، نکته مهمی است که به پویایی محتوای وب‌سایت کمک بسیاری می‌کند.

 

خوراک RSS

RSS فرمتی برای توزیع اخبار و سایر محتوای آنلاین تولید شده در یک سایت است و به نوعی خوراک خبری برای سایر وب سایت‌ها و افراد تلقی می‌شود. می‌توان از برخی از بخش‌های وب‌سایت همچون وبلاگ خوراک RSS استخراج کرد. تا مخاطبین به راحتی در جریان جدیدترین مطالب وب‌سایت قرار گیرند.

 

گالری تصاویر

امکان قرار دادن گالری تصاویر در وب‌سایت نیز به جذب مخاطب کمک می‌کند. برای این کار باید به مواردی همچون یکسان‌سازی سایز تصاویر، استفاده از فرمت‌های مجاز و استاندارد عکس و نوشتن توضیح مختصر درباره تصاویر توجه کرد.

کلید واژه ها: طراحی سایت ساخت سایت وبلاگ


( ۶ )

نظر شما :