آموزش گام به گام ساخت سایت حرفه‌ای

آموزش گام به گام ساخت سایت حرفه‌ای

۰۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴ کد خبر: ۴۲ وبلاگ
تعداد بازدید:۲۰۶۳۳
در اینجا تمام مواردی که برای ساخت وب‌سایت حرفه‌ای باید رعایت کنید را به شما معرفی می‌کنیم:

تکنولوژی به کمک ما آمده تا بتوانیم وظایف بیشتری را بهتر انجام دهیم. طراحی و ساخت وب‌سایت از سوی هر شخص نیز یکی از همین کمک‌های تکنولوژی است. در دنیای امروز و به لطف ابزارهای ساخت و طراحی وب‌سایت، همچون ابزار طراحی ساخت سایت رایگان ePage، هر کسی می‌تواند حضور آنلاین خود را بنا بر سلیقه خودش طراحی کند، حتی اگر تخصصی هم در حوزه طراحی و یا علوم کامپیوتر نداشته باشد. با طراحی وب‌سایت می‌توان راحت‌تر درآمدزایی، محلی برای جمع‌آوری طرفداران ایجاد و برند را ترویج کرد. به عبارتی، وب‌سایت دیگر به منزله ویترین کسب و کار تلقی نمی‌شود بلکه آن را می‌توان مرکز کسب‌وکار و زندگی تجاری در دنیای آنلاین دانست.
اما چطور می‌توان طراحی و ساخت وب‌سایت را شروع کرد؟ در اینجا ما گام‌هایی که برای ساخت و طراحی وب‌سایت حرفه‌ای در سال 2019 باید بردارید را به شما معرفی می‌کنیم:

1.    هدف‌گذاری
2.    انتخاب ابزار طراحی سایت
3.    انتخاب قالب
4.    انتخاب دامین
5.    تولید محتوا
6.    ایجاد صفحات مناسب
7.    اقدامات مربوط به SEO
8.    قابلیت دسترسی برای همه افراد
9.    تعامل با بازدیدکنندگان
10.    بهینه‌سازی برای موبایل

 

  • هدف‌گذاری

پیش از شروع باید درباره آن چیزی که به دنبال آن هستید را مشخص کنید. یک وب‌سایت می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، همچون:
یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات
محلی برای عرضه و نمایش هنر
جایی برای رقابت‌های بازاریابی
وبلاگی برای به اشتراک‌گذاری دانش
محلی برای رویدادهای شرکت، کسب و کار و زندگی
در نظر داشته باشید که گوگل و بازدیدکنندگان وب‌سایت به دنبال آنند که دریابند کسب و کار شما چیست. داشتن چندین هدف باعث گیج شدن مخاطبین و در نهایت خروج آن‌ها از وب‌سایت می‌شود.

 

  • انتخاب ابزار طراحی سایت

پس از اینکه هدف مشخص شد، زمان انتخاب ابزار مناسب برای کسب هدف است. یک ابزار طراحی وب‌سایت، بستری است که با کمک آن می‌توانید وب‌سایت را ایجاد، شخصی‌سازی و منتشر کنید. امروزه تعداد زیادی از این ابزارها در بازار وجود دارد و برای انتخاب آن باید به برخی نکات توجه کرد:
ساخت، انتشار و میزبانی وب‌سایت می‌تواند رایگان باشد. درصورتی که نیاز به حضور آنلاین پیشرفته‌تر داشته باشید برای مثال دامین های اختصاصی نیاز داشته و خدمات تخصصی‌تر نیاز داشته باشید، بسته‌های متعددی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
طراحی سایت، امکانات طراحی و قالب‌بندی‌های ابزار طراحی و ساخت سایت باید به‌گونه‌ای باشد که تمام افراد چه مبتدی‌ها و چه طراحان حرفه‌ای بتوانند از آن رضایت داشته باشند.
ساخته شده توسط حرفه‌ای‌ها و برای حرفه‌ای‌ها. از آنجایی که وب‌سایت، مرکز زندگی آنلاین است باید راه‌حل‌های حرفه‌ای مورد نیاز را در یکجا قرار دهد: خبرنامه، بانک اطلاعات کاربران و... و این اطلاعات باید برای مدیران قابل دسترس باشد. در همین حال استانداردهای بالای SEO و امنیت نیز رعایت شود.
گفتنی است که این امکانات بخشی از ویژگی‌های متعدد ابزار طراحی و ساخت رایگان سایت epage است که می‌تواند با عضویت در آن، از آن‌ها بهره‌مند شوید.

 

  • انتخاب قالب

قالب، ساختار بصری صفحات وب‌سایت را مشخص می‌کند بنابراین امری مهم است. فراهم کردن قالب‌های استاندارد و مناسب از سوی ابزار طراحی و ساخت سایت، نکته مهم و کلیدی است. این امکان باید برای کاربر فراهم شود که بتواند تغییرات مد نظر خود را همچون افزودن تصویر، رنگ و غیره در وب‌سایت اعمال کند.

 

  • انتخاب دامین

دامین آدرس شما در اینترنت است و نقش مهمی در موفقیت آنلاین شما دارد. دامین های اختصاصی عموماً برای وب‌سایت‌های حرفه‌ای و قابل‌اعتماد در نظر گرفته می‌شود.انتخاب دامین مناسب همچنین برای یافته‌های موتورهای جست و جو نیز اهمیت دارد. دامین انتخابی باید:
کوتاه باشد: چراکه هرچقدر طولانی‌تر باشد امان تایپ اشتباه آن نیز موجود است.
ساده باشد: از اعداد، حروف و اشکال خاص و نمادها استفاده نکنید.
شفاف باشد: دامین باید متناسب و مرتبط با برند باشد.

 

  • تولید محتوا

حالا زمان جمع‌آوری مواد مورد نیاز برای وب‌سایت است که شامل تصویر، ویدئو، متن و غیره می‌شود. البته مهم است که محتوا تولیدی و اصلی باشد و آن را خود تولید کرده باشد و همواره کیفیت را برتر از کمیت بدانید و برای جذب مخاطب باید در کمترین زمان به نیاز آن پاسخ دهید. محتوا همچنین باید در راستای برند و فعالیت شما باشد و با هایپرلینک کردن به بخش‌های مختلف وب‌سایت می‌توانید مخاطب را به خوبی هدایت و راهنمایی کند.

 

  • ایجاد صفحات مناسب

هر کسب و کاری منحصربه فرد است و هر وب‌سایت نیز همین‌طور. با این وجود دسته‌بندی‌های سنتی وجود دارد که هر بازدیدکننده سایت انتظار آن را دارد. برای مثال:
صفحه خانگی: شانس شما برای تأثیر نخست بر مخاطب در صفحه خانگی است و اولین چیزی است که کاربر آن را مشاهده می‌کند و باید ظاهری منظم و مشخص داشته باشد. تنها اطلاعات ضروری را در آن قرار دهید: لوگو، کسب و کار، شعار و...
صفحه محصولات یا خدمات: در این صفحه کاربران درمی‌یابند که شما چه کاری انجام می‌دهید و در صورت رضایت از شما خرید خواهند کرد. بهتر است برای این بخش از تصاویر با کیفیت استفاده کنید، خدمات و محصولات خود را به دقت توضیح دهید و درباره شرایط کار خود به صورت شفاف توضیح دهید.
درباره ما: در اینجا می‌توانید، ارزش، روش و هر چیزی که به توصیف برندتان کمک می‌کند را بیان کنید. استفاده از تصویر مدیر و یا گروه اصلی کسب و کار نیز در این صفحه مناسب است.
تماس با ما: در بخش اطلاعات با ما می‌توان مواردی همچون شماره تلفن، آدرس پستی، ایمیل و حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی را قرار داد.
بلاگ: ایجاد وبلاگ می‌تواند شما را به عنوان کارشناس معرفی کند و می‌تواند به بهبود سئو سایت کمک کند. در این صفحه می‌توانید با مشتریان و مخاطبین گفت و گو کنید و تجارب خود را به اشتراک بگذارید، خوانندگان از خواندن روش‌ها، ترفندها و راه‌حل‌های حل مشکلات خوشحال خواهند شد.

 

نمایش وب‌سایت در نتایج موتورهای جست و جو به عوامل زیادی بستگی دارد که کیفیت محتوا، میزان رقابت در صنعت کسب و کار شما، هایپرلینک مطالب، از جمله آن‌هاست. سئو خود نوعی علم است که به زمان، صبر و مقاومت نیاز دارد. در زمان ساخت وب‌سایت باید مطمئن شوید که اصول سئو در وب‌سایت رعایت شده است.

 

  • دسترسی برای همه

اگر مخاطبین شما از کشورهای مختلف هستند و به دنبال بازارهای جدید هستید، باید وب‌سایت شما چند زبانه باشد بدین ترتیب امکان تعامل با مخاطبین بهتر فراهم می‌شود. همچنین رعایت ترتیب و سلسله مراتب در وب‌سایت نیز امر مهمی است که علاوه بر جذب مخاطب به بهبود سئو نیز کمک می‌کند.

 

  • تعامل با مخاطبین

سال‌هاست که از ارتباط یک طرفه با مخاطبین می‌گذرد، امروزه بازدیدکنندگان انتظار دارند که با وب‌سایت خود وارد تعامل شوند و بدین ترتب یک مشتری وفادار به وب‌سایت باقی بمانند.ابزارهای تعامل با مخاطبین متفاوتند، برای مثال:
گفت‌وگوی زنده: یکی از محبوب‌ترین روش‌های نوین ارتباطی است و امکان پشتیبانی و کمک سریع برای مخاطب را فراهم می‌کند.
رسانه‌های اجتماعی: تولید محتوای منظم برای شبکه‌های اجتماعی و استفاده از ابزارهای این شبکه‌ها در ارتباط با مخاطبین مؤثر است. برای این کار بهتر است لینک به حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی در وب‌سایت قرار داده شود.
خبرنامه: ایمیل همچنان یکی از راه‌های اصلی ارتباط با وب‌سایت و کسب و کار محسوب می‌شود. می‌توان از ایمیل و خبرنامه ایمیلی برای تبلیغ آخرین محصولات، مطالب وبلاگ و یا اعلام موفقیت‌های شرکت استفاده کرد.
فرم: یکی دیگر از راه‌های ارتباط با مخاطب برای ثبت نظرات آن‌ها، فرم است؛ اما نکته مهم این است که فرم نباید طولانی و با سؤال‌های مکرر باشد تا مخاطبین بتوانند به راحتی آن را پر کنند.

 

  • بهینه‌سازی برای موبایل

صفحه‌نمایش‌های کوچک و بزرگ با یکدیگر یکسان نیستند، در واقع تعداد کاربران تلفن‌های هوشمند و تبلت در فضای اینترنت رو به افزایش است و انتظار دارند که وب‌سایت شما را همان‌گونه که در کامپیوتر مشاهده می‌کنند، ببینند. ابزار طراحی سایت حرفه‌ای همچون epage باید وب‌سایت شما را برای موبایل نیز بهینه‌سازی کند تا بدین ترتیب نگرانی برای تغییر ساختار و شکل ظاهری وب‌سایت وجود نداشته باشد.

.

 

کلید واژه ها: ساخت وب سایت طراحی وب سایت ساخت سایت رایگان


( ۲۸ )

نظر شما :